Kali Audio LP-6 6,5 Inc Aktif Stüdyo Monitörü (Siyah) (KALILP6)

Marka : Kali Audio
Fiyat : ₺8.541,64(KDV Dahil)
:

Kali Audio LP-6 6,5 inç Aktif Stüdyo Monitörü                   TEK OLARAK SATILMAKTADIR.

TRANSPARAN SES !

Kali Audio Lone Pine serisi olarak adlandırılan LP Serisi monitörler, miksinizdeki her bir detayı kaçırmadan duyabilmeniz için tasarlandı.

Mikslerinizde bu duyumu alabilmeniz için ihtiyacınız olan doğru frekans tepkisidir. Miksiniz de var olan herşeyi ( bu konuda çok iddialıyız! ) Kali Audio monitörünüzde son derece gerçek olarak duyabilirsiniz. Monitörünüzden gelecek seslerden hiçbiri ne bastırılmış, ne de ekstra yükseltilmiş olarak size ulaşmayacak. 

3 Boyutlu Sürücü Yerleşimi

LP Serisi monitörler üzerindeki sürücülerin yerleşimi ve 3 boyutlu yapıları ile size monitörünüzde olduğundan daha geniş, yüksek ve derin bir cevap vermesini sağlar.

Bir hoparlörü her duyuşunuzda, hoparlörde üretilen sesi direkt duymak ile beraber, bu sesin reflekte olup odadaki diğer objelere çarparak geri dönüp size ulaşan halini de duyarsınız. Bu reflekte olan ses, hoparlörünüzden çıkan direkt ses ile uyum sağlayabildiğinde, dinleyen kişiler için daha iyi bir duyum oluşmasına yol açar, böylece dinleyici daha detaylı bir duyuma ulaşır. Bu duyum sağlandığında Stereo olan ses imajı üçüncü boyutu da kazanır, ve gerçek sesten hiç sapmadan daha geniş, derin ve detaylı bir sahnelemeye ulaşır. Bu sayede daha yüksek derecede güvenli ve rahat miksler yapabilir, kolay duyum sayesinde daha hızlı ve etkili çalışabilirsiniz. 

Yüksek Dinamik Aralık, düşük distortion

Çift Katmanlı, geniş diametreli voice coil’e sahip olan LP Serisi Hoparlörler, daha temiz ve distortiondan arındırılmış ses üretirler. 

Düz Frekans Cevabı

LP Serisi monitörler, tamamen doğrusal bir frekans cevabına sahiptir. Greenville Indiana’daki Pro Sound Testing Labaratuvarı tarafından yapılan ölçümlerin gösterdiği gibi doğrusal cevaba sahip olan LP Serisi monitörler, aynı zamanda sınıfında en düşük distortion seviyesine sahiptir. En yakın rakibinden 6 Desibel daha düşük olan distortion seviyesi sayesinde en optimize woofer performansına sahip olacaksınız. 

Düşük Gürültülü Ses Portu

Birçok diğer markanın kullandığı ses portlarında, içerideki oluşan hava, porttaki değişik bölgelerden değişik hızlarda hareket edip gürültü üreten bir türbülans oluştururlar. Bu gürültü “chuffing” denilen bir ses olarak monitörünüzden gelen ses ile birlikte duyulur. Bu istenmeyen ses, monitörünüzden duyduğunuz bas seslere eklenir ve duyumunuzu yanıltır. 

LP Serisinde tasarlanmış olan Port, tasarımı dolayısı ile port üzerindeki tüm bölgelerden eşit miktarda güç ile çıkış sağlanır. Böylece duyduğunuz bas sese ekstra bir katkı sağlar ve shufling gürültüsü ortadan kalkar. 

Yüksek Çıkış

Sürekli referans seviyesi çıkış seviyesinde, LP serisi monitörler en az 20 Desibel Headroom’a sahiptir. LP-6 1-2 kişilik bir dinleme pozisyonunda sonra derece yeterli olduğu gibi, LP-8 daha büyük odalarda yüksek sesle rahatça ve bozulma olmaksızın çalışmanızı sağlayacak geniş aralığa sahiptir.

Basın Gücü Adına ! 

Sahip olduğu geniş manyetikli ve göbekli tasarımı ile kendi sınıfındaki en iyi bas performansına sahiptir. Bu sayede alt frekanslarda ihtiyaç duyabileceğini tüm frekanslara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

En Büyük İddiamız !

Doğru kullanıma en kolay ulaşmanızı sağlayan Kullanım Alanı Seçme özelliğimiz Hoparlörü kullanım pozisyonunuz, o hoparlörün size verebileceği cevabı çok ciddi derecede etkileyen, frekans cevaplarını değiştiren bir unsurdur. Bir Duvarın önüne konumlandırılmış hoparlör ile bir odanın ortasındaki masanın üzerinde konumlandırılmış aynı hoparlörün frekans cevabı arasında çok ciddi farklar vardır. Duvarlar, masaüstleri, kayıt konsolları gibi sert materyaller ile beraber konumlandırılmış hoparlörler bu etkenler dolayısı ile özellikle bas frekans üretiminde etkilenirler, ve bu sesteki gerçekçilik ve temizliği etkiler.

Kali Arge ekibinin Los Angeles’daki The Village Studios işbirliği ile geliştirdiği Boundary EQ Tuning Özelliği ile, hoparlörünüzün arkasındaki şemaya göre yapacağınız yerleşim seçiminde kullanılabilecek en doğru EQ ayarları, seçiminiz ile birlikte hemen devreye girer, ve hoparlör seçiminize göre bulunduğu yerde kullanması gereken en doğru ayarlara optimize edilir. Alt ve üst frekans trim ayarları ile birlikte kullanımı ile beraber, nasıl bir odada olursanız olun, en doğru duyuma en kolay şekilde ulaşmanızı bu ayar ile sağlayabilirsiniz. 

Kolay Bağlantılar 

Tüm LP serisi modellerinde XLR ve TRS balanslı girişler ile beraber, balanssız biz RCA girişi bulunur.

RCA GİRİŞİ -10 dbu olarak hassasiyet ayarına sahiptir, böylece laptop, akıllı telefon gibi ses kaynakları için son derece uygundur.

Class D Gücü

LP Serisi modelleri dahilindeki Class D power amfi, tamamen LP serisi için optimize edilmiştir. Hem LP-6 hem de LP-8 modelleri 40 Wattlık güce sahip 1” yumuşak kubbeli tiz sürücüsüne sahiptir. LP-6’nın 6,5 inç büyüklüğündeki bas frekans sürücüsü 40 Watt, LP-8 ‘in 8 inç boyutlu bas frekans sürücüsü ise 60 Watt güç ile beslenir. 

Teknik Özellikler

Aktif: Evet
Amfilikatör Sınıfı: D
Güç Konfigürasyonu: Bi-Amped
Alt Frekans Gücü: 40 W
Üst Frekans Gücü: 40 W
Toplam Güç: 80 W
Alt Frekans Sürücüsü: 6.5" Woofer 
Üst Frekans Sürücüsü: 1" Soft Dome Tweeter
Frekans Cevabı (-10 dB) 39 Hz - 25 kHz
Frekans Aralığı: (±3 dB) 47 Hz - 21 kHz
Crossover: 1.5 kHz 
Dinleme Uzaklığı: (85 dB Continuous, 20 dB headroom) 2.2 Metre
Maks SPL: 112 dB

Sistem THD (94 dB @ 1 M): <3% 80 Hz - 1.7 kHz <2% üstü 1.7 kHz
Balanssız Girişler: 1 x RCA
Balanslı Girişler: 1 x TRS 1 x XLR
TRS/XLR Giriş Hassasiyeti: +4 dB
RCA Giriş Hassasiyeti: -10 dB
HF Trim: -2 dB, ±0 dB, +2 dB
LF Trim: -2 dB, ±0 dB, +2 dB
Boundary EQ Yerleşim Ön Ayarları :
Serbest Alan (Stand üstünde duvarlardan uzak)
Stand Üstü – 0,5 Metre Duvar uzaklığı
Stand Üstü – Duvar yakını
Meter bridge üstü – kayıt konsolu üstü
Duvara Monte
Masaüstü – Duvarlardan Uzak
Masaüstü – Duvardan 0,5m uzak
Masaüstü Duvar Kenarı 

Fiziksel Özellikler

Kabin: Önden Portlu
Yükseklik: 35.9 cm 
Genişlik: 22.2 cm 
Derinlik: 26 cm 
Ürün Ağırlığı: 7.01 kg 
Kutuku Ağırlık: 8.16 kg 

 

TEK OLARAK SATILMAKTADIR.
 


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı