Mesafeli Satış Sözleşmesi

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.

Satış Sözleşmesi

www.sagamuzik.com (Saga Müzik) ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Satış Sözleşmesidir.

1. TARAFLAR

SATICI

Ünvanı: ESD Ticaret Hakan Demirkan (www.sagamuzik.com). (Bundan sonra SATICI veya Saga Müzik olarak anılacaktır.)

Adres: Mehmet Akif Mh. Ulubatlı Hasan Cad. NO:57/1B Çekmeköy, İstanbul, Türkiye

Telefon: 0216 640 26 46

E-mail: [email protected]

ALICI : Müşteri olarak www.sagamuzik.com alışveriş sitesine üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır) Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

Adı:

Teslimat Adresi:

Fatura Adresi: 

Telefon: 

E-mail: 

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.sagamuzik.com isimli internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı işbu Sözleşmede nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 6 Mart 2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

3. SÖZLEŞME KONUSU VE ÜRÜN BİLGİLERİ

Mal/ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Şekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden degişiklik gösterebilmektedir.

4. CAYMA HAKKI

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

395 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için iade etmek istediğiniz ürünü göndermeden önce Saga Müzik iletişim hatları olan 0216 640 26 46 veya 0552 700 22 22 no'lu hatlarımızı  arayarak veya [email protected] adresine mail atarak Saga Müzik yetkili birimlerine iletişime geçmelidir.

5. CAYMA HAKKININ KULLANIMINA VE ÜRÜNÜN İADESİNE İLİŞKİN HÜKÜMLER

5.1. Sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri, teslimat tarihinden itibaren “14 Gün” içerisinde iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz.

5.2. İade ve değişimi talep edilecek ürünün ticari vasfını yitirmemiş olması, ambalajının korunmuş, aksesuar ve tüm ürün içeriğinin eksiksiz olması gerekmektedir. Orijinal ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. İade edilmek istenen ürünün tüm etiketleri ürünün üzerinde olmalı ve tadilat görmemiş olmalıdır.Faturasız ve kutusuz ürünlerin iadesi yapılmamaktadır. 

5.3. İade etmek ya da değiştirmek istediğiniz ürünleri, mutlaka anlaşmalı kargo firmamız “Aras Kargo” aracılığı ile ürün faturasının tüm nüshaları eksiksiz olacak şekilde “Karşı Ödemeli” olarak göndermiş olmanız gerekmektedir. Diğer kargo şirketleriyle gönderilen iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir. (Anlaşmalı kargo firması dışında karşı ödemeli olarak yapılan gönderiler teslim alınmayacaktır.)

5.4. İade edilmek istenen ürünler depomuza ulaştıktan sonra www.sagamuzik.com tarafından incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır ve yasal süre olan 10 gün içerisinde ürün ücreti kredi kartınıza/hesabınıza iade edilir. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafindaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. 

5.5. Gönderimi yapılmış olan ürünün kusurlu olduğu tüm durumlarda iade kargo ücretleri (Giden & Gelen) “sagamuzik” tarafından karşılanacaktır.

5.6. Ürünün kusurlu olmadığı tüm iade durumlarında kargo ücretleri (Giden & Gelen) ürün tutarından düşülerek, ilgili tutar “kargo ücretleri düşülmüş” olarak müşteri hesabına iade edilecektir.

5.7. Alıcı ürün satın aldığı ürünü, ürün gamı uygun olduğu takdirde www.sagamuzik.com mağazalardan değişim yapabilir.

5.8.  Garanti Koşulları

Tüm ürünler, aksi belirtilmedikçe üretici firma ve distribütör garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için, kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ederek teslim alın. Ürün kutusu üzerinde oluşmuş herhangi bir hasar söz konusu ise mutlaka tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

İnternet sitemizde satışını yapmakta olduğumuz tüm ürünler “2 Yıl” garantilidir.

5.9. İadesi ve Değişimi Mümkün Olmayan Ürünler

 • Orijinal ambalajı açılmış, bozulmuş ve ticari vasfını yitirmiş ürünler.
 • Ürün içeriğinde yazılım içeren ürünler. (Ses Kartı, Midi Klavye vb..)
 • Kurulumu yapılmış ürünler. (Piyano, Davul vb..)
 • Hijyenik açıdan tehlike arz edebilecek ürünler. (Nefesli Enstrümanlar, Mikrofonlar, Kulaklıklar vb..)
 • Faturası ile birlikte gönderilmeyen ürünler.
 • Koruyucu mataryel, bandrol ve jelatinleri sökülmüş olan ürünler.

İade ve Değişimi mümkün olmayan ürün gruplarında, ürünü kargodan “teslim almadan” iade edebilir ya da değişimini talep edebilirsiniz. İlgili ürünlerin teslim alınması iade ve değişim hakkını tamamen ortadan kaldıracaktır.

5.10. Ürün Değişim ve İadelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ürünler mutlaka siz gönderildiği gibi, taşıma esnasında hasar almayacak şekilde paketlenmiş olması gerekmektedir.
 • Ürünün orijinal kutusu ya da ambalajı üzerine herhangi bir etiket ya da bant yapıştırılmamış olması gerekmektedir
 • Satın almış olduğunu ürünü göndermeden önce mutlaka Saga Müzik iletişim kanallarından iletişime geçerek bilgi veriniz.

6. DİĞER HÜKÜMLER

6.1. Şikayet ve itiraz konusunda başvurular Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin / Alıcı’nın malı satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılabilecektir.

6.4. Tarafların, bu sözleşmenin imzalandığı sırada belirttikleri adreslerin değişmesi halinde yeni tebligat adreslerini adres değişikliğine ilişkin olduğunu açıkça bildirir iadeli taahhütlü mektup ile yazılı olarak bildirme yükümlülüğü vardır. Aksi takdirde, eski adrese yapılmış tebligatların geçerli olacağı kabul edilmiş sayılacaktır.

6.5. İşbu sözleşmeye ilişkin damga vergisi SATICI tarafından ödenecektir.

6.6. İşbu sözleşmede verilen bilgiler, kullanılan uzaktan iletişim araçlarına uygun olarak ve iyi niyet ilkeleri çerçevesinde ergin olmayanlar ile ayırtım gücünden yoksun veya kısıtlı erginleri koruyacak şekilde ticari amaçlarla verilmektedir.

7. YETKİ ŞARTI- SİPARİŞİN YERİNE GETİRİLMESİ SÜRESİ

 • Tüm siparişleriniz "1 - 4 İş Günü" içerisinde kargoya teslim edilir.
 • Yoğunluk nedeni ile yaşanabilecek gecikmelerde, kargo süreci maksimum "5 İş Günü" gibi bir süreyi aşmayacaktır.
 • Herhangi bir gecikmenin yaşanması durumunda müşterilerimiz mutlaka "Mail" ile bilgilendirilecek ve sürecin en hızlı şekilde sonuçlandırılması sağlanacaktır.
 • Tüm bilgilendirme süreçlerinde müşterilerimize, siparişlerini oluştururken kullandıkları iletişim bilgileri üzerinden ulaşılacaktır. Bu nedenle bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir.
 • Özel üretim ürünlerin teslim süreleri imalat zamanına göre farklılık göstermektedir. Bu tür ürünlerin teslimat bilgileri ve süreleri ürün sayfalarında belirtilmiştir.
 • Bayram ve Tatil günlerinde teslimat yapılamamaktadır.
 • Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi "Aras Kargo" garantisi ile adresinize teslim edilecektir.
 • Satın aldığınız ürünler, paylaşmış olduğunuz mail adresi ile tarafınıza bildirilecektir.
 • www.sagamuzik.com bir online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok müşteriye alışveriş yapabilme imkanı tanır. Ziyaretçilerin aynı ürünü sipariş verebilmeleri ve bu nedenle stok anlık olarak değişebilmeleri söz konusudur.
 • Siparişini vermiş olduğunuz ürünün herhangi bir nedenden dolayı stoklarda tükenmiş olması durumunda, mutlaka "Telefon" ile tarafınıza bilgi verilecektir.
 • Ödemesini internet sitemiz üzerinden yapmış olduğunuz siparişlerde, ürünün stoklarımızda bulunmaması durumunda, en az 4 (dört), en fazla 30 (otuz) gün bekleme süresi mevcuttur. Firmamız bu süre içerisinde ürününüzü temin ve teslim için hassasiyetle ilgilenecektir. İlgili tarihler arasında tedarik edilemeyen ve dolayısyla teslim edilemeyen ürünlerde  sipariş iptal edilerek tüketicinin ödemesi kendisine iade edilir.
 • Siparişinizin kargo firmasına teslim edilmesi durumunda, siparişinizin "Kargo Takip Numarası" bilgisi, siparişinizi oluştururken paylaşmış olduğunuz tanımlı mail adresiniz ile paylaşılır.
 • (Kargo Takip Numarasının, anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından bize iletilmesi "1 Gün" gibi bir süreyi bulabilmektedir. Bu gibi durumlarda siparişiniz aynı gün kargoya verilmiş olmasına rağmen, Kargo Takip Numaranız bir sonraki günün sabahı sizinle paylaşılabilir.)
 • "Kargo Takip Numarası" tarafınıza iletildiği zaman siparişinizin tesliminde herhangi bir gecikme yaşanmaması adına "Anlaşmalı Kargo Firmamız" ile iletişime geçerek, kargonuz hakkında bilgi alabilirsiniz
 • Sokağa çıkma kısıtlaması, grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda, indirim dönemlerinde ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.

8. ALICI'NIN BEYANI

ALICI, sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm bilgiler de dahil olmak üzere işbu sözleşmeyi okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

9. İMZA YERİ VE TARİHİ

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi tarih ve saatinde elektronik ortamda akdedilmiş olup bir nüshası elektronik formatta ALICI’nın işbu sözleşmenin 1. maddesinde belirtilen e-mail adresine gönderilmiştir.

10. YETKİLİ MAHKEME:

İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nin yerleşim yerindeki TÜKETİCİ MAHKEMELERİ yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI iş bu sözlesmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı